שונותמה עושים עם טחורים?

אפריל 4, 2021

לסבול מטחורים זה לא נעים. אתם אולי עלולים לחשוב כי אתם היחידים הסובלים מהתופעה, אבל למען האמת, מדובר על תופעה רחבה בהרבה ממה שאתם חושבים. הסטטיסטיקה מראה כי משהו כמו 20% מאוכלוסיית העולם תסבול לתקופת זמן כזו או אחרת מהופעה של טחורים ברמת חומרה משתנה.
על מנת שנוכל לתת מידע על האופן בו ניתן להתמודד עם טחורים, חשוב כמובן שנתייחס לגורמים לתופעה. 'טחורים' הוא המונח הלא נכון לתיאור התופעה. שכן לכולנו, כל בני האדם, יש טחורים. הטחורים הם כלי הדם המאפשרים לשרירים לעבוד ולמעשה להוציא את הצואה בצורה תקנית מהגוף. הבעיה מקורה בסיטואציה בה כלי הדם נמתחים עד מעבר לגבולות היכולת שלהם, מתרחבים יתר על המידה או כאשר הם צונחים, שוב, בגלל התרחבות של כלי הדם הללו עד מעבר לגבול היכולת שלהם.
הסובלים מהתופעה יזהו דם כאשר הם מתנקים לאחר הוצאה של צואה, כאב או חוסר נוחות סביב פי הטבעת. זה יכול להתחיל בגירוד קל ולהפוך לסימפטומים שממש מפריעים לאדם הסובל מהטחורים לשבת. לעיתים יזהו הסובלים מהסימפטומים נפיחות מה סביב פי הטבעת שכמובן משפיעה לרעה על היכולת שלהם לבצע יציאה תקנית של הצואה.

כדי לתת פתרונות חשוב לדעת מדוע הופיעו טחורים

היום, בעולם הרפואה מבינים כי הופעה של טחורים היא לא הגורם, אלא רק הסמפטום לבעיה רחבה יותר. משמע, כאשר נותנים טיפול לבעיה או מחפשים דרכים אלטרנטיביות לפתרון, צריך לקחת בחשבון את הסיבות השונות שעלולות להביא להופעה של טחורים.
הופעה של טחורים מתרחשת בעיקר בגלל הסיבות הבאות:

  • היריון: כאשר המשקל של העובר ושינוי משקל הגוף והאיזון בצורה משמעותית עלולים להביא להופעה של טחורים.
  • מאמץ יתר במהלך פעילות ספורטיבית: שעלולה בהחלט להביא להתרחבות של כלי הדם ומכאן גם לקרע.
  • אי ספיקת לב משמעותית: המביאה לשינויים כאלו ואחרים בכלי הדם.
  • אי עשיה של פעילות ספורטיבית מה שלוחץ על כלי הדם יתר על המידה.
  • גיל : היום אנחנו יודעים כי הגיל הוא פקטור משמעותי שעלול בין היתר להביא גם להופעה של טחורים.

מה הטיפול המומלץ לבעיה

אנשים שונים יפתחו נטייה כזו או אחרת להופעה של טחורים. הסמפטומים לא ייעלמו ברגע אחד ולכן הטיפול מתרכז בעיקר בטיפול מניעתי. הדבר יכול להתבטא בשתייה מרובה של מים, בתזונה נכונה של מאכלים עטירי סיבים המאופיינים ככאלו שמונעים הופעה של טחורים. כדאי כמובן להימנע מאכילה של מאכלים חריפים, אלכוהול, פירות הדר ומשקאות קלים.
קיימות בשוק גם משחות לטחורים, משככי כאבים מקומיים וכן הלאה בהם ניתן להיעזר במידה ומדובר על תופעה חריפה. רק במקרים קיצוניים באופן יחסי עוברים לטיפולים פולשניים להם ניתן לקבל הפניה מהגורם המטפל.
כדאי לדעת כי הרפואה המשלימה מציעה מגוון שיטות ודרכים לטפל בטחורים בצורה אפקטיבית גם כן.

קרם ומשחה לטיפול בטחורים

 

שמן המפי טיפול אלטרנטיבי לטחורים
שמן המפי

המפי משחה לטיפול בטחורים
משחת המפי

קרם ושמן המפי לטיפול משולב בטחורים
ערכה משולבת